Polo Times Magazine Subscribe to Polo Times Home
HomeNewsTournamentsClassifiedsAbout usSubscribeContact
 
 
 
 



Budgett Everett Trophy

Location:Kirtlington
Dates:07-Aug-2012 to 19-Aug-2012
Handicap:2 - 6
BACK

Teams

Division A
Funk Fit
William Frankum1
Will Berner1
Elliot Sands2
Alex Jacob1
Total5
La Golondrina
Harry Davies0
Paul Oberschneider0
Pedro Harrison3
Chris Crawford3
Total6
Rigby & Rigby
Jenny Rigby-1
Steve Rigby-1
Tomas Iriarte4
Matias Amaya4
Total6
Southfields
TBA0
TBA0
Izzy Parsons2
Ed Parsons3
Total5
Division B
Express Polo
Steve Jones-1
Charlie Walton0
Ben Eeley3
Jonny Coddington3
Total5
Golden Falcons
Leen Badr-El Din-1
Raja Badr-El Din0
Guido Julian4
Miguel Guiterrez3
Total6
Mistral
Susan Elkington-2
Franco Veronesi2
Mariano Darritchon4
Stuart Beetles2
Total6
San Miguel Fresca
Jamie Thomas-2
Kelvin Johnson4
Oliver Taylor4
Richard Thomas0
Total6
Division C
Ellerston
TBA0
Eric Asker2
Jasper White2
Ben Turner3
Total7
Glasgow Polo
Gaynor Hutton0
Peter O'Rorke-1
Matt Evetts2
Sam Gairdner4
Total5
Shibuminova
Sarah Hughes0
Peter Baldwin0
Mark Baldwin2
Olly Tuthill4
Total6
Snake Bite
Hugo Lewis-1
Max Kirchhoff0
Micheal Henderson4
David Ashby3
Total6
Stable Lodge
Will Douglas-1
TBA0
Tom Collie2
Diego Lucero4
Total5

Schedule and results

Times of matches are subject to change. Please check time and venue with the host club 01869 350138
Tuesday 7 August, 4pmEllerston4vs2Stable Lodge
Tuesday 7 August, 5.30pmSouthfields4vs2.5Funk Fit
Wednesday 8 August, 3pmShibuminova5vs3Stable Lodge
Wednesday 8 August, 4.30pmExpress Polo9.5vs3Golden Falcons
Thursday 9 August, 3pmMistral6vs6San Miguel Fresca
Thursday 9 August, 4.30pmSouthfields5vs6La Golondrina
Friday 10 August, 2.30pmMistral5vs7.5Express Polo
Friday 10 August, 4pmLa Golondrina5vs5.5Funk Fit
Friday 10 August, 7pmSnake Bite8vs5.5Glasgow Polo
Saturday 11 August, 3pmGolden Falcons4vs8San Miguel Fresca
Saturday 11 August, 4.30pmEllerston4vs10Snake Bite
Sunday 12 August, 6pmRigby & Rigby7vs6La Golondrina
Tuesday 14 August, 2pmMistral6vs0Golden Falcons
Tuesday 14 August, 3.30pmRigby & Rigby4vs4.5Funk Fit
Tuesday 14 August, 5pmShibuminova5vs5Snake Bite
Thursday 16 August, 3.30pmSouthfields1vs3Stable Lodge
Thursday 16 August, 5pmGlasgow Polo3.5vs4Shibuminova
Thursday 16 August, 3pmExpress Polo6.5vs7San Miguel Fresca
Round Subsidiary semi-finals
Friday 17 August, 11.30amExpress Polo6vs2Glasgow Polo
Friday 17 August, 1pmMistral5vs8Rigby & Rigby
Round Semi-finals
Friday 17 August, 3.30pmSnake Bite8vs4.5Funk Fit
Friday 17 August, 5pmSan Miguel Fresca4vs2Shibuminova
Round Final
Sunday 19 August, 3pmSnake Bite6vs4San Miguel Fresca
Round Subsidiary final
Sunday 19 August, 4.30pmRigby & Rigby7vs3.5Express Polo
BACK

Advertiser information Contact us Subscribe Work for us All information is subject to copyright 2015

Highlights

Latest Classified

Latest Classified

Head Groom Head Groom Required Prudhoe X is a polo breeding and training operation...
 Get into Polo

Get started in polo

Information on how to get started in polo
 Destination of the Month

The global game

Holidays and breaks playing or following polo around the world
 Wallpapers

Online magazine

Login to read current and back issues of the magazine
 Find your nearest club

Club contacts

Find your nearest polo club
Cookies in Use