Polo Times Magazine Subscribe to Polo Times Home
HomeNewsTournamentsClassifiedsAbout usSubscribeContact
 
 
 
 



Ellerstina Gold Cup

Location:Pilar, Argentina
Dates:01-Nov-2010 to 16-Nov-2010
Handicap:22
BACK

Teams

Alegria
Julian Mannix3
Facundo Sola6
Juan Gris Zavaleta7
Clemente Zavaleta6
Total22
Cabreuva
Ricardo Portugal0
Ignacio del Tour3
Lucas Criado9
Juan Martin Nero10
Total22
Elevation
Satinder Garcha2
Hector Guerrero6
Pablo Jauretche8
Manuel Fernandez Llorente4
Total20
Ellerstina
James Packer (Marc Ganzi)1
Gonzalito Pieres10
Nicolas Pieres7
Santiago Irastorza4
Total22
Enigma
Jerome Wirth1
James Beim7
Malcolm Borwick6
Matias MacDonough8
Total22
ERG
Scott Wood0
Santiago Torres4
Guillermo Caset Jr8
Francisco de Narvaez9
Total21
La Hormiga
Hilario Ulloa9
Salvador Ulloa6
Guillermo Willington7
Jose Luis Bravo0
Total22
La Picaza
Carlos Reyes Terrabusi1
Ignacio Heguy9
Ignus du Plessis7
TBA5
Total22
Mansour
Ben Soleimani0
Diego Cavanagh7
Tomas Garcia del Rio7
Mariano Gonzalez8
Total22
Miramar
Alejandro Muzzio7
Juan Jose Brane7
Diego Araya7
Alejandro Quentin1
Total22
Sao Jose Polo Audi
Antonio Eguiguren2
Joao Paulo Gannon7
Rodrigo Ribeiro de Andrade8
Jose Eduardo Kalil5
Total22
Techno Polo
Franck Dubarry0
Pablo MacDonough10
Lerin Zubiaurre5
Joaquin Pittaluga7
Total22
Tupungato Winelands
Annabelle von Winterhalder2
Juan Garcia Laborde6
TBA5
Lucas Monteverde10
Total23

Schedule and results

Times of matches are subject to change. Please check time and venue with the host club
Monday 1 NovemberMiramar4vs18Sao Jose Polo Audi
Monday 1 NovemberEnigma8vs11Ellerstina
Monday 1 NovemberElevation13vs14Mansour
Monday 1 NovemberAlegria15vs5Tupungato Winelands
Monday 1 NovemberERG12vs13Cabreuva
Monday 1 NovemberLa Picaza8vs11La Hormiga
Wednesday 3 NovemberERG9vs7La Hormiga
Wednesday 3 NovemberLa Picaza10vs7Techno Polo
Thursday 4 NovemberMiramar6vs11Ellerstina
Thursday 4 NovemberEnigma12vs14Sao Jose Polo Audi
Thursday 4 NovemberElevation13vs12Tupungato Winelands
Thursday 4 NovemberAlegria8vs9Mansour
Friday 5 NovemberERG9vs11La Picaza
Friday 5 NovemberCabreuva8vs13Techno Polo
Sunday 7 NovemberMiramar11vs9Mansour
Sunday 7 NovemberEnigma14vs9Tupungato Winelands
Sunday 7 NovemberElevation11vs6Ellerstina
Sunday 7 NovemberAlegria12vs13Sao Jose Polo Audi
Sunday 7 NovemberERG6vs8Techno Polo
Sunday 7 NovemberCabreuva8vs11La Hormiga
Tuesday 9 NovemberMiramar14vs14Tupungato Winelands
Tuesday 9 NovemberEnigma11vs8Mansour
Tuesday 9 NovemberElevation13vs14Sao Jose Polo Audi
Tuesday 9 NovemberAlegria14vs7Ellerstina
Tuesday 9 NovemberLa Picaza11vs12Cabreuva
Tuesday 9 NovemberLa Hormiga11vs5Techno Polo
Round Semi-finals
Thursday 11 November, 3pmSao Jose Polo Audi12vs7Elevation
Round Semi-finals
Thursday 11 November, 5pmAlegria13vs14La Hormiga
Round Subsidiary final
Saturday 13 NovemberMiramar8vs9Cabreuva
Round Subsidiary final
Saturday 13 NovemberMansour8vs9Ellerstina
Round Subsidiary final
Saturday 13 NovemberLa Picaza8vs7Tupungato Winelands
Round Subsidiary final
Saturday 13 NovemberEnigma11vs7Techno Polo
Round Final
Saturday 13 NovemberSao Jose Polo Audi16vs10La Hormiga
BACK

Advertiser information Contact us Subscribe Work for us All information is subject to copyright 2015

Highlights

Latest Classified

Latest Classified

Head Groom Head Groom Required Prudhoe X is a polo breeding and training operation...
 Get into Polo

Get started in polo

Information on how to get started in polo
 Destination of the Month

The global game

Holidays and breaks playing or following polo around the world
 Wallpapers

Online magazine

Login to read current and back issues of the magazine
 Find your nearest club

Club contacts

Find your nearest polo club
Cookies in Use