Polo Times Magazine Subscribe to Polo Times Home
HomeNewsTournamentsClassifiedsAbout usSubscribeContact
 
 
 
 



Medium Goal - Gold Cup

Location:Santa Maria Polo Club, Sotogrande
Dates:17-Aug-2010 to 29-Aug-2010
Handicap:11-12
BACK

Teams

Division A
Ayala Esperanza
Kevin Korst 1
M. Iturraspe 5
Alejo Taranco 6
J. Zobel 0
Total12
Ilovka
Pablo Mora 1
Tomás Fernández Llorente Jr. 4
Tomás Fernández Llorente 7
C. Pallares 0
Total12
Tacones Seguriber
J. Olazabal1
A. Aznar 1
Pablo Dorignac 6
Ignacio Domecq 4
Total12
Woodchester
J. Zavalia 1
Ignacio Garrahan 4
Carlos Solari 6
Craig McKinney 1
Total12
Division B
Anaconda
Anne Marie van Gils 0
Zeno van Gils 0
Hernán Pieres 5
Tomás Pieres 7
Total12
La Moinerie
N. Kahm 0
C. Lucena3
C. Bernal6
G. Charloux 3
Total12
Santa Quiteria
J.M. Entrecanales 1
P. Soria 5
P. Neves 5
G. Entrecanales 1
Total12
Scapa-John Smith
Michael Redding 2
J. Griguoli 4
M. Inchauspe 5
Gabriel Aguirre1
Total12
Division C
El Rosario
A Peñafiel 1
J. Peñafiel 2
Salvador Ulloa 6
Pelayo Berazadi 3
Total12
Sainte Mesme
R. Strom3
C. Nordheimer 4
R. Garcia Dagna 4
Birgit Strom 1
Total12
Sapphire Networks
K. Atrak 1
Mario Gomez 4
Santiago Cernadas 6
L. Isola 1
Total12

Schedule and results

Times of matches are subject to change. Please check time and venue with the host club
Tuesday 17 August, 5pmIlovka15vs10Tacones Seguriber
Tuesday 17 August, 6.30pm Ayala Esperanza 12vs7Woodchester
Wednesday 18 August, 5pm La Moinerie 9vs8Santa Quiteria
Wednesday 18 August, 6.30pmEl Rosario 12vs9Sapphire Networks
Thurdsay 19 August, 5pmAyala Esperanza 10vs7Ilovka
Thurdsay 19 August, 6.30pmScapa-John Smith 15vs7Anaconda
Saturday 21 August, 5pm El Rosario 8vs12Sainte Mesme
Sunday 22 August, 4.45pmLa Moinerie 11vs9Anaconda
Sunday 22 August, 5pmScapa-John Smith 13vs4Santa Quiteria
Sunday 22 August, 6.30pmAyala Esperanza 13vs8Tacones Seguriber
Sunday 22 August, 7pmIlovka7vs7Woodchester
Tuesday 24 August, 5pm Sapphire Networks 7vs16Sainte Mesme
Tuesday 24 August, 6.30pm La Moinerie 5vs8Scapa-John Smith
Tuesday 24 August, 6.30pm Anaconda7vs8Santa Quiteria
Round Semi-final
Friday 27 August, 6.30pmAyala Esperanza 10vs8Scapa-John Smith
Friday 27 August, 6pmIlovka11vs8Sainte Mesme
Round Subsidary Final
Sunday 29 August, 12.30pm El Rosario 14vs10Woodchester
Round Final Gold Cup
Sunday 29 August, 12.30pm Ilovka8vs7Ayala Esperanza
BACK

Advertiser information Contact us Subscribe Work for us All information is subject to copyright 2015

Highlights

Latest Classified

Latest Classified

Head Groom Head Groom Required Prudhoe X is a polo breeding and training operation...
 Get into Polo

Get started in polo

Information on how to get started in polo
 Destination of the Month

The global game

Holidays and breaks playing or following polo around the world
 Wallpapers

Online magazine

Login to read current and back issues of the magazine
 Find your nearest club

Club contacts

Find your nearest polo club
Cookies in Use