Polo Times Magazine Subscribe to Polo Times Home
HomeNewsTournamentsClassifiedsAbout usSubscribeContact
 
 
 
 



Autumn Nations - Kerry Packer

Location:Guards
Dates:28-Aug-2010 to 12-Sep-2010
Handicap:10 - 12
BACK

Teams

Division 1
Ferne Park
Jonathan Rothermere-1
Eden Ormerod3
Will Emerson4
Ed Hitchman5
Total11
Hetman
TBD3
Manuel Plaza 3
Pancho Moreno6
Saad Audeh0
Total12
Laird
Nick Britten-Long2
John Kent2
George Meyrick 4
Alan Kent4
Total12
Shalimar
Kassem Shafi0
Chris Crawford2
Vieri Antinori5
Hissam Ali Hyder5
Total12
Division 2
Azzurra
Gaston Laulhe 7
Mariano Zimmerman 5
Stefano Marsaglina 0
TBD0
Total12
Great Oaks
Gonzalo Garcia Del Rio 5
TBD4
Ashley Rake3
Cameron Bacon0
Total12
Ithaca
Yanni Zographos 0
Pedro De Lamare 3
Guillermo Cuitino6
James Leonard3
Total12
The First Group
Gary Shepherd-1
Manuel Fernandez Llorente6
Nacho Gonzalez6
Oliver Browne1
Total12
Division 3
Asprey London
Simon Holley0
TBD0
Chris Hyde6
TBD6
Total12
Inspirit
John Gunn0
Tristan Pemble2
Sebastian Dawnay 4
Lucas Talamoni 6
Total12
Mad Dogs
Alan Fall0
Sam Gairdner4
Will Hine 4
Juracy Santos4
Total12
Santa Rita
Francois Le Barazer-1
Marcos Araya4
Oliver Hipwood5
Michael Howe4
Total12
Division 4
Aravali
Karan Thapar1
Temur Nadeem1
Howard Hipwood5
Gaston Devrient5
Total12
Clarita
Clare Mathias0
Chris Mathias1
Roddy Williams5
Michel del Carill6
Total12
Equator
Aniz Manji 0
Peter Webb 5
Tommy Wilson6
Billy Jackson1
Total12
Jada
Leroux Hendriks3
Richard Le Poer 4
Ryan Pemble 5
Maurice Salem0
Total12

Schedule and results

Times of matches are subject to change. Please check time and venue with the host club 01784 434212
Sunday 29 August,3pm Shalimar8vs6.5Ferne Park
Sunday 29 August, 4.15pm Hetman5vs4Laird
Wednesday 18 August, 4pmInspirit6vs9Mad Dogs
Wednedsy 1 August, 4pm Aravali5vs7Jada
Wednesday 1 August, 5.15pmSanta Rita9vs10Asprey London
Thursday 2 Septmeber, 4pmFerne Park2vs6Hetman
Thursday 2 Septmeber, 4pmClarita3vs6Aravali
Thursday 2 Septmeber, 5pmJada5vs4Equator
Friday 3 September, 4pm The First Group7vs8Ithaca
Saturday 4 September, 3pm Azzurra4.5vs6Great Oaks
Saturday 4 September, 3pm Shalimar6vs5Laird
Saturday 4 September, 4.15pm Jada7vs6Clarita
Sunday 5 September, 3pmIthaca8vs2.5Azzurra
Sunday 5 September, 3pmAsprey London9vs5Mad Dogs
Sunday 5 September, 4.15pm Shalimar5vs4Hetman
Sunday 5 September, 4.15pm Hetman4vs5Shalimar
Tuesday 7 September, 4pm Santa Rita4vs2Mad Dogs
Tuesday 7 September, 4pm Aravali4vs6Equator
Tuesday 7 September, 5.15pm The First Group5vs3.5Azzurra
Tuesday 7 September, 5,15pm Inspirit7vs5Asprey London
Wednesday 8 September, 4pm Clarita7vs5Equator
Wednesday 8 September, 4pm The First Group6vs5Great Oaks
Wednesday 8 September, 5.15pm Ferne Park5vs6Laird
Round Semi-final
Friday 9 September, 3pm Ithaca4vs7Asprey London
Round Semi-final
Friday 9 September,3pm Shalimar6vs5Jada
Round Subsidary semi-final
Friday 9 September, 4.15pmHetman7vs4Aravali
Round Subsidary semi-final
Friday 9 September, 4.15pmThe First Group2vs7Santa Rita
Round Final
Sunday 12 September, 3pm Shalimar3vs6Asprey London
Round Subsidary Final
Sunday 12 September, 4.15pm Hetman8vs7Santa Rita
BACK

Advertiser information Contact us Subscribe Work for us All information is subject to copyright 2015

Highlights

Latest Classified

Latest Classified

Head Groom Head Groom Required Prudhoe X is a polo breeding and training operation...
 Get into Polo

Get started in polo

Information on how to get started in polo
 Destination of the Month

The global game

Holidays and breaks playing or following polo around the world
 Wallpapers

Online magazine

Login to read current and back issues of the magazine
 Find your nearest club

Club contacts

Find your nearest polo club
Cookies in Use