Polo Times Magazine Subscribe to Polo Times Home
HomeNewsTournamentsClassifiedsAbout usSubscribeContact
 
 
 
 



Gerald Balding Cup

Location:Cirencester
Dates:11-May-2010 to 30-May-2010
Handicap:4 - 8
BACK

Teams

Beaufort
Emma Tomlinson2
Freddie Dear1
Olly Tuthill4
Simon Tomlinson1
Total8
Black Bears
Victoria Griffiths-1
Guy Schwarzenbach2
Tom Hunt4
Jack Archibald3
Total8
Felix
Charlie Gordan-Watson0
Brook Bishop2
Tom de Bruin5
Harry White1
Total8
Halcyon Gallery
Jack Severn-1
George Hanbury1
Dave Miller4
Charlie Hanbury4
Total8
Interoffice
Simon Lo Gatto0
Alexander Nix1
Martin Roman3
Rafael Villela Rosa4
Total8
Irongate
James Scott-Hopkins0
Kit Brooks4
Kelvin Johnson4
Amelia Scott-Hopkins0
Total8
La Virgencita
Celine Charloux0
TBA1
Juan Jauretche0
Agustin Nero6
Total7
Minatours
Paulo Garavelli0
TBA1
Jonny Coddington3
Michael Henderson4
Total8
Montana
Tony Gerrard0
TBA1
Michael Del Carril6
Adam Leech1
Total8
Neptune
Patrick Heffron0
Tommy Morgan2
Bautista Sorzana6
Creighton Boyd0
Total8
Poulton
Patrick Ephson0
Martin Ephson0
Nina Clarkin4
Will Emerson4
Total8
Roxtons
Katie Finnegan-1
Oli Powell1
George Hill2
Will Lucas6
Total8
Starseed
Tim Dobson-1
Bobby Keegan1
Bobby Dundas3
Ed Hitchman5
Total8
Stobart
David Irlam0
Nico San Roman4
Ollie Taylor4
Richard Thomas0
Total8
Supanova
Matt Cudmore2
Dave Allen5
Tamara Vestey2
Sarah Hughes-1
Total8
Tchogan
Heiko Voelker0
Jonathan Hare0
Lucas Talamoni5
Matt Lodder3
Total8

Schedule and results

Times of matches are subject to change. Please check time and venue with the host club 01285 653225
Tuesday 11 May, 4pm La Virgencita5vs8Halcyon Gallery
Tuesday 11 May, 5pmInteroffice6vs5Neptune
Wednesday 12 May, 5pmIrongate8vs7Poulton
Thursday 13 May, 4pmLa Virgencita5vs6Stobart
Thursday 13 May, 5pmBeaufort10vs5Starseed
Friday 14 May, 4pmBlack Bears8vs7Supanova
Friday 14 May, 5pmIrongate6vs8Neptune
Sunday 16 May, 3pmMinatours5vs6Montana
Sunday 16 May, 4pmBeaufort7vs5Black Bears
Tuesday 18 May, 4pmFelix9vs3Stobart
Tuesday 18 May, 5pmNeptune6vs5Poulton
Tuesday 18 May, 4pmBeaufort3vs6Supanova
Wednesday 19 May, 4pmRoxtons4vs6Montana
Thursday 20 May, 4pmBlack Bears6vs5Starseed
Thursday 20 May, 5pmFelix6vs4Halcyon Gallery
Thursday 20 May, 4pmInteroffice5vs7Irongate
Saturday 22 May, 11amMinatours7vs5Tchogan
Sunday 23 May, 10amRoxtons7vs8Minatours
Sunday 23 May, 11amMontana4vs5Tchogan
Tuesday 25 May, 4pmFelix5vs4La Virgencita
Tuesday 25 May, 5pmStarseed2vs4Supanova
Wednesday 26 May, 4pmHalcyon Gallery9vs8Stobart
Wednesday 26 May, 5pmInteroffice6vs4Poulton
Wednesday 26 May, 4pmRoxtons7vs9Tchogan
Round Semi-Finals
Friday 28 May, 4pmNeptune7vs5Felix
Round Semi-Finals
Friday 28 May, 5pmMinatours6vs5Supanova
Round Final - Gerald Balding Cup
Sunday 30 May, 3pmNot yet known-vs-Not yet known
Round Final - Sweethills Trophy
Sunday 30 May, 4pmNot yet known-vs-Not yet known
BACK

Advertiser information Contact us Subscribe Work for us All information is subject to copyright 2015

Highlights

Latest Classified

Latest Classified

Head Groom Head Groom Required Prudhoe X is a polo breeding and training operation...
 Get into Polo

Get started in polo

Information on how to get started in polo
 Destination of the Month

The global game

Holidays and breaks playing or following polo around the world
 Wallpapers

Online magazine

Login to read current and back issues of the magazine
 Find your nearest club

Club contacts

Find your nearest polo club
Cookies in Use